Gazeta bez „taniej sensacji”, bez wypadków, krwi i przemocy, bez „hejtu”. Czy Krosno potrzebuje takiej prasy? Tak! Już drugi numer KrosnoSfery wydawanej przez naszą Fundację trafia do czytelników.

Pierwszy numer KrosnoSfery dostarczyliśmy mieszkańcom Krosna i okolic tuż przed Bożym Narodzeniem, więc ta nowa, krosnieńska gazeta trafiła do czytelników „pod choinkę”.

Drugi numer KrosnoSfery, tuż przed rozpoczęciem dystrybucji.
Drugi numer KrosnoSfery tuż przed dystrybucją.

KrosnoSfera to dwutygodnik, którego misją jest promowanie naszej małej ojczyzny oraz żyjących i działających tutaj pasjona(u)tów wśród ludzi mieszkających w Krośnie i sąsiednich miejscowościach. Czasem jesteśmy tak zabiegani i przytłoczeni codziennością, że nieraz nie widzimy jak ciekawe rzeczy dzieją się za naszym oknem i jak fascynujący ludzie są naszymi sąsiadami.

KrosnoSfera przy kasie
KrosnoSfera z zespołem DOC. na okładce, w jednym z krośnieńskich sklepów.

KrosnoSfera jest czasopismem promującym organizacje społeczne, sport, działalność charytatywną, kulturę, sztukę i zdrowy styl życia. Publikowane treści to zapowiedzi i relacje z wydarzeń, promocja ludzi „z pasją”, wartościowe porady, a także wspieranie organizacji pozarządowych. Czasopismo zawiera między innymi porady dietetyka i prawnika.

Otrzymaliśmy od Was mnóstwo pozytywnych opinii i sygnałów. Drugi numer przyjmowany jest z otwartymi rękami. Czytelnicy dopytują o miejsca dystrybucji i podpowiadają kolejne. Dziękujemy! Jesteście wspaniali! Zaczynamy się jednak obawiać, że mamy za mały nakład!